Ondrejko a Sárka

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať.

Už od prvej chvíle na tomto svete sme museli bojovať o svoje životy. Prvé týždne sme boli v takej zvláštnej postieľke (volali to inkubátor) a bez našej mamičky, ktorá za nami chodila každý deň. Absolvovali sme množstvo vyšetrení, pri ktorých nám lekári povedali rôzne cudzie názvy, ktorým sme my nerozumeli, ale naši rodičia ostali veľmi smutní. Mamička a tatko nám ukázali, ako nás veľmi ľúbia a sľúbili, že to nikdy nevzdajú a budú bojovať s nami a za nás.

Tatko a mamička robia čo vládzu, ale sami na to už  nestačia, preto by sme Vás chceli poprosiť o vašu pomoc. Mamička nám venuje všetok svoj čas. Chodí s nami ku koníkom, plávať, cvičiť, veľa sa s nami hrá a pomáha nám, ako vie, aby nás tie naše neposlušné telíčka počúvali. Tatko musí chodiť do práce, aby nám zabezpečil všetko čo potrebujeme.

Lekári nám odporúčajú absolvovať rehabilitačné pobyty, aby sa naše neposlušné telíčka posilnili a aby sme sa mohli v budúcnosti sami postaviť na vlastné nohy.

Vďaka rehabilitáciám a cvičeniam som sa ja Sárka naučila plaziť, sedieť, štvornožkovať, chodiť s prednou oporou a nakoniec aj samostatne chodiť. Moja chôdza však ešte nie je dokonalá, pretože stáčam chodidlá do vnútornej strany, pri chôdzi sa húpem a na ľavej nožičke sa my skracuje achilovka a preto pri chôdzi špičkujem, príliš prepínam kolienka a tým si poškodzuje jabĺčko, prepínam bruško dopredu a poškodzujem si chrbticu.

Môj braček Ondrejko mal byť podľa vyjadrení lekárov ležiaci, nevnímať svet okolo seba a mal byť kŕmený cez hadičky a prístroje. Vďaka rehabilitáciám, jeho bojovnosti a chuti žiť sa môj braček Ondrejko dnes dokáže s malou pomocou plaziť, sedieť, sám udržať predmety v ruke, vnímať okolie a s malou pomocou aj jesť bežnú stravu. Keďže bračekov zdravotný stav je na tom podstatne horšie ako môj, musí na svoj boj vynaložiť viacej úsilia.

Tak sa aj my s Ondrejkom snažíme, ako len vieme, aby sme si plnili naše sny a mohli byť aspoň trošku sebestační.

Chceme Vás veľmi pekne poprosiť o vašu pomoc pri financovaní rehabilitačných pobytov, ktoré sú pre našu mamičku a tatka veľmi nákladné a pre nás tak veľmi potrebné.

Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných.

Srdečná vďaka Sárka a Ondrejko