Maximko

“Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.” ENZO FERRARI

Moje meno je Maximko, mám 5 rokov a mal som šťastie v nešťastí.

Narodil som sa s Downovým syndrómom, nerozumiem tomu, ale asi je to niečo zlé v našej spoločnosti, lebo všetci boli smutní. Moja rodina sa ma vzdala, ale veľmi rýchlo som si našiel nových rodičov, ktorí sa o mňa starajú s veľkou láskou. Mama hovorí, že som jej všetko, tak som asi tiež dôležitý na tomto svete. V mojej tváričke je to vidieť, som si toho vedomý a som na to aj patrične hrdý. 😊

Mama nemá rada keď ma označujú za choré dieťa. Ja nie som chorý, som silný, veselý a mám dobrú imunitu. Áno, mám hendikep, zatiaľ neviem chodiť, neviem rozprávať a mám slabé porozumenie, ale to som ja a moji rodičia ma milujú bezpodmienečne takého, aký som. Mama hovorí, že keby existoval liek na Downov syndróm , tak by mi ho nedala, lebo by som to už nebol ja. Na svete nemôžeme byť všetci rovnakí.

Som veľmi spokojné a šťastné dieťatko a všade rozdávam úsmevy. Mám však jeden veľký sen, za ktorý bojujem spolu s mojimi rodičmi. Veľmi túžim chodiť. Hrať sa s deťmi naháňačku, ísť na prechádzku bez kočíku, skúmať svet. Dostal som možnosť chodiť do škôlky medzi zdravé deti a učiť sa od nich. Potrebujem však asistentku, čo je tiež finančne náročné, bez nej však do škôlky nemôžem a ja potrebujem detský kolektív.

Od narodenia veľa rehabilitujem, plávam, cvičím a chodím na rôzne podporné terapie. Absolvoval som dve náročné operácie vo Viedni, dlhé obdobie v sádrach od hrudníku až po členky a ešte ma čaká jedna operácia. Moji rodičia sa mi snažia zo všetkých síl zabezpečiť potrebnú liečebnú starostlivosť, ktorú žiaľ neprepláca poisťovňa a tak sme odkázaní robiť finančné zbierky, charitatívne akcie a zbierať 2 %, pretože všetko toto čo mi skvalitňuje život je finančne veľmi náročné.

Budeme veľmi vďační, ak sa mi rozhodnete prispieť na moju rehabilitačnú liečbu a tým mi umožníte sa posúvať malými krôčikmi vpred za mojim snom.

Z celého srdca ďakujeme

Maximko s rodičmi